İade ve Değişim Şartları

Değişim nasıl yapılır?

Beden değişimi veya farklı bir ürün ile değişim için ürün teslim alındıktan sonra 14 gün içinde iletişim sayfamızda bulunan​⁠​ telefondan değişim talebinizi oluşturabilirsiniz. Değişimlerde tarafımıza gönderirken ürünün kargo ücreti müşteriye aittir. Değişim sonrası tarafınıza gönderilen kargo ücreti ise ücretsizdir. Ürünleriniz tarafımıza ulaştığında istediğiniz yeni ürün kargoya verilir.

Ürünü iade etme süresi kaç gündür?

Arızalı ya da ayıplı malın iade süresi 14 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre 14 gün olan bu süre kanunlar tarafından denetlenir ve satın alma sonrası mailinize gönderilen satış sözleşmesinde yer alır. Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ayıplı ya da arızalı ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ürün kargo sırasında dıştan gözlenebilir şekilde deforme olmuş ise, kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade ediniz. Kusurlu ürün iadelerinde kargo ve diğer masraflar bizim tarafımızdan karşılanır. Tek kullanımlık ürünlerin, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo ve kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazan ürünler), lüks ve tasarım kategorisindeki ürünler ve kullanılmış ürünler iade alınmaz. Tüm stoğu tükenmiş ve yayından kaldırılmış ürünlerin numara değişimi veya iadesi yapılamaz.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştiririm?

Öncelikle lütfen iletişim sayfamızda bulunan telefon üzerinden değişim talebinizi oluşturunuz. Siparişinizde birden fazla ürün var ise kısmi olarak veya tamamen değişim yapabilmek için aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin değişimini sağlayabilirsiniz.

Kullanılmamış (orjinalliği bozulmamış), yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş ürünü
Ürünün (varsa) orjinal kutusunu,
Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarları,
Ürünün faturasının aslını,
Size ilettiğimiz kargo firması ile gönderinizi yapınız. Kargonun bize ulaşması için iade adresi faturanızda yer alan gönderici adresi olmalıdır.

– Değişim kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden gönderdiğiniz kargo’ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

– Değişim farklı ürünlerle de değişim yapılabilir, ürün tutarının aynı olması gerekmemektedir, değişim sonucu yeni ürün tutarı hesaplanır ve fark varsa kapıda ödemeli şekilde gönderilir. Değişim ürünlerinin daha uygun fiyatlı olması durumunda ücret farkı vereceğiniz IBAN numarasına havale yapılır yada size özel tutar miktarı kadar hediye çeki tanımlanır.

İade/Değişim kargo masrafları kime ait?

Hatalı ürün gönderimlerinde kargo masrafları tarafımızdan karşılanır. Hatalı ürün siparişinizdeki ürünlerden farklı bedendeki ve kusurlu ürünleri kapsar. Hatalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti ödememek için gün içinde iletişim sayfamızda bulunan​⁠​ telefondan mesaj atmanız ve iade/değişim talebinizi oluşturmanız gereklidir. İade talebi başlatılmamış hatalı ürünlere ait kargolar kabul edilmez. Beden değişimi, ürün değişimi ve ürün iadelerinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenir. Değişimlerde ise tarafımıza ulaşan ürünler 15 TL kargo masrafı alınarak tekrar alıcıya gönderilir.